Here naverokê

Tewandin:civakî kirin

Ji Wîkîferheng
Tewandina lêkera civakî kirin
(hevedudanî, gerguhêz)
Rehê dema niha civakî-k-
Rehê dema borî civakî-kir-
Raweya fermanî - Imperative
Erênî Neyînî
(tû) civakî bike (tû) civakî neke
(tû) civakî meke
(hûn) civakî bikin (hûn) civakî nekin
(hûn) civakî mekin
Raweya pêşkerî - Indicative
Dema niha - Present
Erênî Neyînî
ez civakî dikim ez civakî nakim
tu civakî dikî tu civakî nakî
ew civakî dike ew civakî nake
em civakî dikin em civakî nakin
hûn civakî dikin hûn civakî nakin
ew civakî dikin ew civakî nakin
Raboriya sade - Simple past
Erênî Neyînî
min civakî kir min civakî nekir
te civakî kir te civakî nekir
wê/wî civakî kir wê/wî civakî nekir
me civakî kir me civakî nekir
we civakî kir we civakî nekir
wan civakî kir wan civakî nekir
Raboriya berdest - Imperfect
Erênî Neyînî
min civakî dikir min civakî nedikir
te civakî dikir te civakî nedikir
wê/wî civakî dikir wê/wî civakî nedikir
me civakî dikir me civakî nedikir
we civakî dikir we civakî nedikir
wan civakî dikir wan civakî nedikir
Raboriya dûr - Pluperfect
Erênî Neyînî
min civakî kiribû min civakî nekiribû
te civakî kiribû te civakî nekiribû
wê/wî civakî kiribû wê/wî civakî nekiribû
me civakî kiribû me civakî nekiribû
we civakî kiribû we civakî nekiribû
wan civakî kiribû wan civakî nekiribû
Dema bê - Future
Erênî Neyînî
ez ê/dê civakî bikim ez ê/dê civakî nekim
tu yê/dê civakî bikî tu yê/dê civakî nekî
ew ê/dê civakî bike ew ê/dê civakî neke
em ê/dê civakî bikin em ê/dê civakî nekin
hûn ê/dê civakî bikin hûn ê/dê civakî nekin
ew ê/dê civakî bikin ew ê/dê civakî nekin
Dahatiya pêş - Future perfect
Erênî Neyînî
min ê/dê civakî kiribe min ê/dê civakî nekiribe
te yê/dê civakî kiribe te yê/dê civakî nekiribe
wê/wî yê/dê civakî kiribe wê/wî yê/dê civakî nekiribe
me yê/dê civakî kiribe me yê/dê civakî nekiribe
we yê/dê civakî kiribe we yê/dê civakî nekiribe
wan ê/dê civakî kiribe wan ê/dê civakî nekiribe
Raboriya dûdar - Perfect
Erênî Neyînî
min civakî kiriye min civakî nekiriye
te civakî kiriye te civakî nekiriye
wê/wî civakî kiriye wê/wî civakî nekiriye
me civakî kiriye me civakî nekiriye
we civakî kiriye we civakî nekiriye
wan civakî kiriye wan civakî nekiriye
Çîrokiya boriya dûdar - Non-witnessed pluperfect
Erênî Neyînî
min civakî kiribûye min civakî nekiribûye
te civakî kiribûye te civakî nekiribûye
wê/wî civakî kiribûye wê/wî civakî nekiribûye
me civakî kiribûye me civakî nekiribûye
we civakî kiribûye we civakî nekiribûye
wan civakî kiribûye wan civakî nekiribûye
Raweya xwestekî - Subjunctive
Dema nihaya xwestekî - Present subjunctive
Erênî Neyînî
(bila) ez civakî bikim (bila) ez civakî nekim
(bila) tu civakî bikî (bila) tu civakî nekî
(bila) ew civakî bike (bila) ew civakî neke
(bila) em civakî bikin (bila) em civakî nekin
(bila) hûn civakî bikin (bila) hûn civakî nekin
(bila) ew civakî bikin (bila) ew civakî nekin
Dema boriya xwestekî - Preterite subjunctive
Erênî Neyînî
(bila) min civakî kiribe (bila) min civakî nekiribe
(bila) te civakî kiribe (bila) te civakî nekiribe
(bila) wê/wî civakî kiribe (bila) wê/wî civakî nekiribe
(bila) me civakî kiribe (bila) me civakî nekiribe
(bila) we civakî kiribe (bila) we civakî nekiribe
(bila) wan civakî kiribe (bila) wan civakî nekiribe
Raboriya bilaniyê - Imperfect subjunctive
Erênî Neyînî
(bila) min civakî bikira (bila) min civakî nekira
(bila) te civakî bikira (bila) te civakî nekira
(bila) wê/wî civakî bikira (bila) wê/wî civakî nekira
(bila) me civakî bikira (bila) me civakî nekira
(bila) we civakî bikira (bila) we civakî nekira
(bila) wan civakî bikira (bila) wan civakî nekira
Raboriya dûr a bilaniyê - Pluperfect subjunctive
Erênî Neyînî
(bila) min civakî kiribûya (bila) min civakî nekiribûya
(bila) te civakî kiribûya (bila) te civakî nekiribûya
(bila) wê/wî civakî kiribûya (bila) wê/wî civakî nekiribûya
(bila) me civakî kiribûya (bila) me civakî nekiribûya
(bila) we civakî kiribûya (bila) we civakî nekiribûya
(bila) wan civakî kiribûya (bila) wan civakî nekiribûya
Raweya mercî - Conditional
Çîrokiya dema nihaya mercî - Present conditional
Erênî Neyînî
min ê/dê civakî bikira min ê/dê civakî nekira
te yê/dê civakî bikira te yê/dê civakî nekira
wê/wî yê/dê civakî bikira wê/wî yê/dê civakî nekira
me yê/dê civakî bikira me yê/dê civakî nekira
we yê/dê civakî bikira we yê/dê civakî nekira
wan ê/dê civakî bikira wan ê/dê civakî nekira
Dema boriya mercî - Preterite conditional
Erênî Neyînî
min ê/dê civakî kiribûya min ê/dê civakî nekiribûya
te yê/dê civakî kiribûya te yê/dê civakî nekiribûya
wê/wî yê/dê civakî kiribûya wê/wî yê/dê civakî nekiribûya
me yê/dê civakî kiribûya me yê/dê civakî nekiribûya
we yê/dê civakî kiribûya we yê/dê civakî nekiribûya
wan ê/dê civakî kiribûya wan ê/dê civakî nekiribûya